Punetus, igemete veritsemine ja hammaste liikumine on sagedased tervisehädad, mille üle patsiendid igemehaiguste korral kaebavad.
Hambakivi on pikema aja jooksul hamba pinnale kogunenud bakteriaalne hambakatt, mis põhjustab igemepõletikku. Põletikulistes igemetes moodustuvad igemete alla õõnsused, nn hambataskud, ning nii kaob piisav haare hamba kinnituseks. Kui te pikka aega abi ei otsi, võivad hambad hakata liikuma ja lõpuks ka välja kukkuda.
Mitte-kirurgiline igemeravi koosneb:
• pehme hambakatu ja hambakivi eemaldamine igeme pealt ja alt
• igemetaskute antiseptiline töötlus
• individuaalse suuhügieeni õpetus ja individuaalne hambaharja, hambavaheharjakeste ja muude vajalike koduhügieenitoodete valik
• kui haigus on põhjustanud hammaste liikuvuse, järgneb hammaste liimimise (lahastamise) protseduur
Mõnel juhul, kui hammast ümbritsev luukadu on suur, ravitakse hambajuurt seda põhjalikult mikroskoopilise vaatluse abil puhastades. See tähendab, et hambajuured puhastatakse ka igemete alla tekkinud hambakivist. Nii eemaldatakse sügaval paiknevad bakteriaalsed ladestused, igemetaskud pestakse antiseptiliste lahustega ning luukoe taastamiseks kasutatakse luumaterjale.
Igemeplastika
Igeme retsessioon ehk igemetaandumine on seisund, kus igemeäär muudab oma asendit paljastades hambajuure. Igemete retsessioonid on ühe- ja mitmekordsed (rohkem kui 2 kõrvuti asetsevat hammast) ning nendega kaasneb sageli suurenenud külmatundlikkus.
Ainus efektiivne ravimeetod on igemeplastika (mikrokirurgia):